Speciális szerkesztés menüszalagjai

A Speciális szerkesztés módban az alábbi menüszalagok, menük és panelek érhetők el.

 

Fájl menü

Ennek tartalma majdnem teljesen megegyezik az Ellenőrzés módbelivel. 

Kezdőlap menüszalag

A Kezdőlap menüszalagon speciális szerkesztés üzemmódban számos csoport található, amelyek némelyike rejtett lehet. A rejtett csoportok megjelenítéséhez kattintson a kék színű, kifelé mutató nyílhegyekre a menüszalag területének bal vagy jobb oldalán.

Vágólap csoport

Ennek tartalma megegyezik az Ellenőrzés módbelivel. Mivel a PDF törzsszövege szerkeszthető lett, a Kivágás eszköz valóban kivágja a kijelölt szöveget, ellentétben az Ellenőrzés móddal, ahol csak a megjegyzéseket vagy az írógép szövegét lehet kivágni.

Szerkesztés csoport

Visszavonhat vagy ismét végrehajthat műveleteket, kijelölhet elemeket, és használhatja a formátummásolót. Ezeket az eszközöket a gyorselérési sávra (a címsáv bal oldalára) is helyezheti, így könnyebben elérheti őket.

Szöveg csoport

Itt olyan, a szövegszerkesztőkéhez hasonló eszközöket talál, amelyekkel módosíthatja a betűtípust, a méretet, az attribútumokat (félkövér, dőlt, aláhúzott stb.), felsorolásjeleket és számozást alkalmazhat, valamint beállíthatja a behúzást. A Stílusok elemre kattintva megnyithatja a Stílusok panelt (lásd alább).

 

Bekezdés csoport

Megnyithatja a Bekezdés párbeszédpanelt, vagy közvetlenül beállíthatja az igazítást, a szegélyeket és az árnyékolást, valamint a sor- és karakterközt.

Segédvonalak csoport

Megtekintheti a vonalzókat, a rácsokat és a rácsvonalakat, valamint be- vagy kikapcsolhatja a Rácshoz igazítás beállítást.

Oldalelrendezés csoport

Definiálhatja a hasábokat, az oldalméretet és a szövegirányt.

Keresés csoport

Használhatja a szövegszerkesztőkből ismert Keresés és csere párbeszédpanelt.

 

Beszúrás menüszalag

Oldalak csoport

Üres oldalakat, valamint hasáb-, szakasz- és oldaltöréseket szúrhat be.

Képek csoport

Nyissa meg a ClipArt vagy Grafikai elemek panelt (lásd alább), vagy tallózással keresse meg a beszúrni kívánt képet a fájlrendszerben.

További csoportok

Beszúrhat hivatkozásokat, szövegdobozokat, szimbólumokat, táblázatfejléceket és -lábléceket, valamint oldalszámozást. Ha a PDF-ben már megtalálható táblázatokat is módosítani szeretné, használja a Táblázat eszköz legördülő listáját.

 

Nézet menüszalag

Itt megtalálja az Ellenőrzés módbeli Nézet menüszalag eszközeinek alkészletét.

 

Nyomon követés menüszalag

Ez a menüszalag hasonló funkciókat kínál, mint a megjegyzés-kezelési és a jelölőeszközök az Ellenőrzés módban, de egy olyan, a szövegszerkesztőkhöz hasonló felületen, amelyen nyomon követheti és felülvizsgálhatja a módosításokat.

 

Súgó menüszalag

Megegyezik az Ellenőrzés módban megjelenő Súgó menüszalaggal.

 

A panelsáv a Speciális szerkesztés módban

A panelterület kevesebb választási lehetőséget kínál, mint az Ellenőrzés módban. Ezek az alábbiak:

Stílusok ikon

Stílusok: Ez a panel felsorolja a dokumentumban talált összes bekezdésstílust. Létrehozhat, törölhet vagy módosíthat stílusokat.

document map icon

Dokumentumtérkép: Ez a panel felsorolja a dokumentumban talált összes címsorstílust. Itt csak abban az esetben jelenik meg tartalom, ha a dokumentum tartalmaz „1. címsor”, „2. címsor” stb. elnevezésű stílusokat. A panel kizárólag a címsorok hierarchiájának megtekintésére szolgál. A kívánt módosításokat a Stílusok panelen végezheti el.

Ábrák ikon

Grafikai elemek: Kiválaszthat és beszúrhat grafikai elemeket egy tárból. A következő három kategóriából választhat: Egyszerű alakzatok, Vonalak és Csillagok. Az eszköz lehetővé teszi a szabadkézi alakzatok rajzolását.

clip art icon

ClipArt panel: Megegyezik az Ellenőrzés módban használatos panellel.

auto-recovery icon

Automatikus helyreállítás: Megegyezik az Ellenőrzés módban használatos panellel.

 

Speciális szerkesztés módban a panelsáv nem tartalmazza a Kijelölés eszközt. Elemek kijelöléséhez használja a Kezdőlap > Szerkesztés elemre kattintva elérhető eszközt. A Kijelölés eszköz alapértelmezés szerint szintén megtalálható a gyorselérési eszköztáron.

 

Lásd még: Speciális szerkesztés mód.