Széljegyzet és jelölés objektumok tulajdonságai
A Tulajdonságok párbeszédpanelen módosíthatja egy jelölés objektum ikonját, színét, átlátszatlanságát, szerzőjét vagy tárgyát, illetve megtekintheti előzményeit. A tulajdonságok megjelenítéséhez kattintson jobb gombbal bármely széljegyzet és jelölés objektumra (jegyzet, szöveg, szövegbuborék, kiemelés, áthúzás, aláhúzás és alakzatok), majd kattintson a Tulajdonságok lehetőségre.
Az objektum Tulajdonságok párbeszédpanelje három lapot tartalmaz:
- Megjelenítés Módosíthatja az objektum vizuális megjelenését.
- Indítás (Vonal, Nyíl, Sokszögvonal esetében) Az Indítás listában kattintson a kívánt nyitó nyílhegystílusra. Az elérhető nyílhegystílusokért lásd a lenti Lezárás listát.
- Lezárás (Szövegbuborék, Vonal, Nyíl, Sokszögvonal esetében) A Lezárás listában kattintson a kívánt záró nyílhegystílusra:
- Nincs
- Nyitott
- Zárt
- Nyitott (fordított)
- Zárt (fordított)
- Vonal
- Rombusz
- Kör
- Négyzet
- Ferde vonal
- Stílus (Szövegdoboz, Szövegbuborék, Aláhúzás, Vonal, Nyíl, Téglalap, Ellipszis, Sokszög, Sokszögvonal, Felhő esetében) Meghatározhatja a keret vonalstílusát, választhatja a folytonos vonalat vagy a hat szaggatott/pontozott stílus valamelyikét. Aláhúzás esetén csak a Folytonos vagy a Kígyózó lehetőség áll rendelkezésre. Ellipszis és Felhős esetében a lista a Felhős 1 és a Felhős 2 lehetőséggel bővül.
- Vastagság (Szövegdoboz, Szövegbuborék, Vonal, Nyíl, Téglalap, Ellipszis, Sokszög, Ceruza, Sokszögvonal, Felhő esetében) A Vastagság listán egy adott elemre kattintva meghatározhatja a keret vonalának vastagságát.
- Ikon (Jegyzet esetében) Az Ikon listán kattintson az objektum célját legjobban betöltő rögzített ikonra:
- Jegyzet
- Billentyű
- Címke
- Beszúrás
- Hangszóró
- Diagram
- Bekezdés
- Gemkapocs
- Új bekezdés
- Súgó
- Színes (Jegyzet, Szövegdoboz, Szövegbuborék, Kiemelés, Áthúzás, Aláhúzás, Vonal, Nyíl, Téglalap, Ellipszis, Sokszög, Ceruza, Sokszögvonal, Felhő esetében) Kattintson a színes téglalapra a színpaletta megjelenítéséhez. A személyre szabáshoz válasszon a felsorolt előtérszínek közül, vagy kattintson a Másik szín lehetőségre a Windows Szín párbeszédpaneljének előhívásához. Kattintson a Nincs szín lehetőségre, ha az objektumot átlátszóra kívánja állítani.
- A kiválasztott szín lesz használatban az objektum keretéhez és a rögzített ikonhoz is (ha van).
- A kiválasztott szín lesz használatban a Szövegdoboz keretéhez.
- Kitöltőszín (Szövegdoboz, Szövegbuborék, Kiemelés, Vonal, Nyíl, Téglalap, Ellipszis, Sokszög, Sokszögvonal, Felhő esetében) Kattintson a színes téglalapra a színpaletta megjelenítéséhez. A személyre szabáshoz válasszon a felsorolt kitöltőszínek közül, vagy kattintson a Másik szín lehetőségre a Windows Szín párbeszédpaneljének előhívásához. Kattintson a Nincs szín lehetőségre, ha az objektumot átlátszóra kívánja állítani.
- A kiválasztott szín lesz használatban a Szövegdoboz kitöltéséhez.
- Átlátszatlanság (Jegyzet, Szövegdoboz, Szövegbuborék, Kiemelés, Áthúzás, Aláhúzás, Vonal, Nyíl, Téglalap, Ellipszis, Sokszög, Ceruza, Sokszögvonal, Felhő esetében) Adja meg, milyen mértékben legyen a rögzített ikon (Jegyzet) vagy a keret (Szövegdoboz) átlátszatlan. 0 (teljes átlátszóság) és 100 (nincs átlátszóság) közé eső értéket adjon meg.
- Szerző és tárgy Módosítsa a tárgyat és a szerzőt. Mindkettő az objektum keretén jelenik meg (ha van).
- Szerző Az alapértelmezett szerzőnév jelenik meg itt. Friss telepítés esetében a felhasználó bejelentkezési neve használatos erre a célra.
- A szerző módosításához törölje A bejelentkezési név használata mindig a szerző neveként jelölőnégyzet bejelölését a Fájl > Beállítások > Megjegyzésírás lapon. A megjegyzésírással kapcsolatos részletekért lásd: Megjegyzések beállításai.
- Tárgy Adjon meg egy tárgyat.
- Előzmények Megjeleníti az objektum ellenőrzési és áttelepítési előzményeit.
Újonnan létrehozott objektumok alapértelmezett tulajdonságainak (pl. Szerző, Szín, Stílus) beállításával kapcsolatban lásd: Széljegyzet és jelölés objektumok alapértelmezett tulajdonságainak módosítása.
Mindhárom lapon megjelenik a Védett jelölőnégyzet, amely a következőképpen működik:
- A Védett jelölőnégyzet bejelölésével megakadályozhatja az objektum tartalmának vagy tulajdonságainak bármely módosítását.
- A Védett jelölőnégyzet bejelölésének törlésével engedélyezheti az objektum tartalmának vagy tulajdonságainak módosítását.