Tworzenie indeksu pełnotekstowego

Po odpowiednim przygotowaniu można rozpocząć tworzenie indeksu.
 

Aby utworzyć indeks pełnotekstowy

index icon

  1. Wybierz kolejno pozycje Przetwarzanie zaawansowane > Przetwarzanie > Indeks i wybierz z listy rozwijanej pozycję Utwórz indeksy pełnotekstowe.

  2. Kliknij przycisk Nowy w oknie dialogowym Wykaz.

  3. W polu Tytuł wpisz nazwę pliku definicji indeksu.

  4. W polu Opis wpisz ogólny opis dokumentu.

  5. W polu Pomijane słowa dodaj wyrazy, które mają być ignorowane podczas wyszukiwania.

  6. W polu Pole niestandardowe dodaj niestandardowe terminy indeksu.

  7. Kliknij przycisk Dodaj obok pozycji Uwzględnij katalog w celu wybrania folderu zawierającego pliki PDF, które mają zostać uwzględnione w indeksie. Powtarzaj tę czynność, aby dodać kolejne foldery. Jeśli planujesz późniejsze przeniesienie plików PDF razem z ich indeksem na serwer lub do witryny sieci Web, lepiej umieścić je w jednym folderze.

  8. Kliknij przycisk Dodaj obok pozycji Wyklucz katalog w celu wybrania podfolderu zagnieżdżonego w folderze znajdującym się na liście Uwzględnij katalog. Czynność tę możesz powtórzyć dowolnie wiele razy. Wybrane podfoldery zostaną wykluczone z indeksowania.

  9. Kliknij przycisk Utwórz, a następnie określ lokalizację pliku indeksu. Kliknij przycisk Zapisz.

Wykluczanie określonych wyrazów

Z indeksów można wykluczyć popularne przyimki, takie jak w, z, i, o oraz dla. Pomijane słowa mogą zawierać maksymalnie 128 znaków i jest w nich rozróżniana wielkość liter. Dzięki wykluczeniu określonych wyrazów rozmiar indeksu może się zmniejszyć o 10–15%, co usprawni wyszukiwanie. Jednak użytkownicy nie mogą wyszukiwać wyrażeń zawierających pomijane słowa. Zatem plik Readme przekazywany współpracownikom razem z indeksem powinien zawierać także wykluczone pomijane słowa.
 

Aby wykluczyć wyrazy z indeksowania

Po utworzeniu indeksu można go osadzić w bieżącym dokumencie.