Omówienie kopert

Koperta umożliwia zebranie i wysłanie załączników w postaci plików PDF i/lub plików w innym formacie. W panelu Kopertadostępny jest zestaw gotowych kopert, których można od razu użyć. Znajdują się tam również narzędzia umożliwiające edytowanie istniejących kopert i tworzenie niestandardowych kopert z odpowiednich obrazów pobranych z jednej ze stron pliku PDF lub wybranego pliku obrazu. Kopertę można uzupełnić o objaśnienie tekstowe dodane za pomocą narzędzia Maszyna do pisania lub wpisane w polu formularza, które akceptuje tekst.

 

Kopert używa się zwykle w połączeniu z zabezpieczeniami dokumentów; wybór koperty jest pierwszym krokiem procesu Bezpieczne dostarczanie. Możliwe jest użycie koperty bez zabezpieczania jej w żaden sposób i umieszczenie w niej niezabezpieczonych plików. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem może być jednak użycie portfolio.

 

Kopertę można uwzględnić w schemacie zabezpieczeń i/lub schemacie podpisu. Schematy zabezpieczeń tworzy się, przechowuje i modyfikuje w panelu Zabezpieczenia. Sygnatury użytkownika dostępne są w panelu Podpisywanie/certyfikowanie

 

Pierwszym krokiem przy tworzeniu koperty jest wybór grafiki. Następnie można wybrać jedną z opcji w obszarze Schemat zabezpieczeń: Brak, Prywatność lub Bez modyfikacji.

 

Prywatność oznacza możliwość ustawienia Hasła otwierania przy każdym użyciu koperty.

 

Brak zmian oznacza możliwość ustawienia Hasła uprawnień przy każdym użyciu koperty.

 

W obszarze Schemat podpisu można wybrać dowolny z dostępnych schematów podpisów.  W schematach podpisów nie można wykorzystywać podpisów odręcznych.

 

Zabezpieczenia chronią kopertę, niekoniecznie jej zawartość. Znajdujące się w kopercie pliki PDF mogą mieć własne zabezpieczenie, ale w przypadku wielu plików innego typu ochrona hasłem może nie być możliwa, więc ustawienie zabezpieczeń dla koperty pozwala zapewnić bezpieczeństwo także tym niechronionym plikom.